Jak se jmenuji jste našli na titulní stránce (odsud také internetová adresa [highlight1] LuBu.cz [/highlight1] ), tady vám prozradím další informace.

K focení jsem se dostal už jako dítě, kdy mi děda půjčoval svoji Yashicu, ze které jsme pak v koupelně vyvolávali filmy a v temné komoře na půdě fotky. S dospíváním zájem o focení samozřejmě ustoupil jiným aktivitám.

Od dob vyvolávání fotek, se mnoho změnilo. Klasický kinofilm nahradili digitální fotoaparáty a focení se na různých úrovních stalo dostupné každému. S nástupem digitálu se z mnohých stali [highlight1] “profesionální fotografové” [/highlight1], hlavně díky tomu, že si koupili nejdražší fotoaparáty na trhu.

Přestože se fotografií neživím, beru ho velmi seriózně a zodpovědně. [highlight1] Fotím pro radost [/highlight1] a s cílem umět to jednou tak, že nafotím editorial pro časopis, vymyslím a zrealizuji kreativní fotky pro velkou reklamu, nebo budu fotit nejnovější kolekce módních návrhářů.

Na těchto stránkách najdete kromě fotek také rubriku Blog. Sem občas vložím nějaké informace, o kterých si budu myslet, že by vám byli k užitku, nebo zrovna budu mít náladu se o něco podělit.

Reklamní fotografie, produktová fotografie, interiérová fotografie, reportáže a dokumenty, Corporate image, firemní identita. Glamour fotograf, portrét, Booky pro modelky, Fashion, fototesty, setkarty, Snapy. Tohle všechno jsou kategorie fotografického žánru který mě nesmírně baví a tohle všechno obnáší řadu podkategorií dovedností, které by měl fotograf ovládat a mít pro ně talent.

Co na závěr? Fotografové si přejí “dobré světlo” (protože při focení jde hlavně o to), já vám [highlight1] přeji hezký zbytek dne [/highlight1] a možná u nějakého focení na viděnou.